فضای ابری چیست؟ + معرفی محبوب ترین سرویس های ارائه دهنده فضای ابری رایگان

فضای ذخیره سازی ابری چیست؟

 

ایران وردپرس

 

فضای ذخیره‌سازی ابری یا همان Cloud Storage، در حقیقت یک بستر ذخیره‌سازی داده است که به شما کمک می‌کند تا بدون هیچ دستگاه ذخیره‌سازی فیزیکی، تنها از طریق اینترنت فایل‌های خود را بر روی فضای ذخیره‌سازی مجازی بارگزاری کنید و در هر موقع، با مراجعه دوباره به سرور مورد نظر از طریق اینترنت وارد شده و فایل‌های خود را استفاده کنید.

مزیت این سیستم نسبت به روش های ذخیره سازی فیزیکی، دسترسی به اطلاعات و داده ها از هرکجای دنیا توسط اینترنت و با هر دستگاهی می باشد که باعث میشود شما بتوانید آسوده تر به فایل های خود دسترسی داشته باشید.

 

میزان فضای ذخیره سازی

 

میزان فضای ذخیره سازی هر سیستم و شرکت ارائه دهنده فضای ابری متفاوت است، شما بنابر نیاز خود میتوانید از شرکت های گوناگون استفاده نمایید و یا با پرداخت هزینه فضای دخیره سازی بیشتری را دریافت کنید.

 

آیا فضای ذخیره سازی ابری امن است؟

ایران وردپرس

 

به طور کلی نمیتوان تضمینی در مورد امنیت فضا های ذخیره سازی ابری داد، در اصل میتوان گفت که امنیت فضای ذخیره سازی به مقدار زیادی به شرکت ارائه دهنده آن بستگی دارد، برای مثال گوگل در زمینه امنیت در سطح بسیار بالایی قرار دارد و شما میتوانید با هر حساب جیمیل خود 15 گیگ فضای ابری رایگان دریافت کرده و از آن برای مدیریت و دخیره اطلاعات و داده های خود استفاده کنید.

 

توجه !!

یکی از خدمات جدید بیست دیتا ارائه فضای نامحدود گوگل درایو روی حساب شخصی شما هستش که میتونید با مراجعه به این لینک با پرداخت تنها 50هزار تومن فضای گوگل درایوتون رو نامحدود کنید!!

ارشیا بنیان گذار، مدیر و طراح بیست دیتا،مدیر تیم برنامه نویسی بیست و سه قدیم.سردبیر نشر میرزا
همراه ما باشید در کانال تلگرام 20data | بیست دیتا کانال تلگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید